Otyłość – problem zdrowotny czy zwykłe zaniedbanie?


Problem otyłości dotyczy coraz większej ilości osób, jednak nasuwa się pytanie czy tę przypadłość należy traktować jako współczesną chorobę cywilizacyjną, czy raczej jako zaniedbanie i brak chęci do pracy nad sobą?

Pierwsze symptomy

Wielu zastanawia się czy ostatnie nabranie masy, czy nadprogramowe kilogramy można sklasyfikować jako otyłość. Powszechnie przyjęło się, że otyłość zaczyna się od momentu, kiedy masa ciała o 20 procent przekracza wartość przyjętej jako normę wagi. Wskaźnikiem unaoczniający problem jest BMI, w przypadku kiedy wyniesie on więcej niż 25, mamy do czynienia z otyłością. Oprócz oczywistego nadmiaru tkanki tłuszczowej chorzy cierpią z powodu obfitej potliwości, a wysiłek fizyczny jest dla nich niewyobrażalną karą pl.wikipedia.org.

Ratunku! Rozpaczliwe wołanie o pomoc

Zdarza się, że stosowanie restrykcyjnej diety i próby poradzenia sobie z problemem na własną rękę nie przynoszą pożądanego efektu, poza postępującym pogorszeniem nastroju. W tej sytuacji bezsprzecznie warto zasięgnąć porady lekarza, gdyż najprawdopodobniej opisywany stan ma związek zaburzeniami na tle chorobowym. Znany jest szereg chorób mający wymierny wpływ na opisywany stan. Podstawowym krokiem, który należy podjąć są badania hormonu tarczycy gdzie. Niedoczynność tarczycy, bo tak nazywa się to schorzenie ma istotny wpływ na tempo metabolizmu. W celu uzyskania fachowej porady pomocą służy lekarz-endokrynolog, który sprawowałby pieczę nad procesem leczeni. Wraz z dietetykiem ustali on odpowiednią dietę oraz ustali właściwą kurację hormonalną.

Nie wstydź się

Z pewnością w tej sytuacji nie należy się wstydzić tego problemu, ale zdecydowane wyjść mu naprzeciw kto. Należy poradzić się lekarzy, którym można zaufać – https://www.medicover.pl/szpital/chirurgiczne-leczenie-otylosci/. Trafne leczenie pozwoli wrócić do dawnej wagi poprzez regulację metabolizmu. Pomoc lekarza jest niezbędna w tym przypadku, więc warto zwrócić się do kogoś kompetentnego, kto bez dalszych uszczerbków na zdrowiu umożliwi podopiecznemu powrót do jego wymarzone sylwetki.

Rate this post