Czym jest kandydoza?


Jest to jedna z najczęściej występujących chorób, które dotykają kobiet, a jej objawy pojawiają się w okolicach pochwy i sromu. Wywołują ją zwykle grzyby znajdujące się wcześniej w organizmie. Zazwyczaj dotyka ona osób o bardzo niskiej dbałości o higienę osobistą, z zaburzeniami hormonalnymi, cukrzyków, kobiet w ciąży i stosujących antybiotyki. Zarazić się można też poprzez korzystanie z brudnych publicznych toalet.

Aby nie zarazić się kandydozą należy dbać o odpowiednią mikroflorę bakteryjną pochwy https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaspokojenie_seksualne. Do jej właściwego rozwoju przyczynia się: rodzaj przyjmowanej antykoncepcji, sposób higieny intymne, stężenie hormonów. Objawia się pieczeniem i podrażnieniem okolic sromu i pochwy, pieczeniem podczas oddawania moczu, nieprzyjemnym zapachem, oraz upławy o konsystencji grudek, w zależności od cyklu białe lub żółte. Może objawiać się też bólem podczas stosunku lub po nim. Mężczyźni mogą zarazić się od swoich partnerek podczas stosunku, co objawia się u nich czerwonymi plamkami lub pęcherzykami na penisie, oraz zaczerwienieniem zawsze.

Aby wyleczyć się z kandydozy trzeba stosować leki dopochwowe lub doustne, jeśli mamy do czynienia z cięższym przypadkiem. Skuteczność kuracji zwiększają maści i kremy. Leczenie koncentruje się na poprawieniu higieny osobistej pacjenta, ale też na odnowieniu flory bakteryjnej. W tym celu należy: ograniczyć spożywanie cukru, nosić przewiewną bawełnianą bieliznę, używać płyny do higieny intymnej z neutralnym ph, unikać kąpieli w basenie i wizyt w saunie pl.wikipedia.org.

Sporo pacjentek nie wie, że jest zarażona i czeka, aż objawy miną same. To poważny błąd gdyż choroba postępuje będąc nieleczona. Ludzie wstydzą się przyznawać do grzybicy, ponieważ mają za mało informacji o tym jak ją rozpoznawać i jak leczyć.

Rate this post