Ćwicz w czasie ciąży


Wiele z przyszłych mam obawia się podejmowania jakiejkolwiek aktywności fizycznej w obawie o zdrowie swojego nienarodzonego jeszcze dziecka. Niepotrzebnie!  Umiarkowana aktywność fizyczna, poza oczywiście pewnymi wyjątkami, jest dobra zarówno dla mamy, jak i dla malucha. Ćwiczenia w ciąży nie tylko poprawią Wasze zdrowie i kondycję fizyczną, ale też pomogą Ci się przygotować do porodu.

Ćwiczyć możesz, a nawet powinnaś, systematycznie przez cały okres ciąży. Zazwyczaj w szkole rodzenia w ramach zajęć prowadzone są też proste ćwiczenia, ale to zdecydowanie za mało, żeby pozostać w formie. Powinnaś, ćwiczyć w domu, albo zapisać się do fitness klubu na specjalne zajęcia dla przyszłych mam. Zajęcia prowadzone przez profesjonalnego instruktora dadzą Ci też pewność, że nie zaszkodzisz swojemu dziecku.  Ponadto, jeśli zapiszesz się na regularnie prowadzone zajęcia, masz większą szansę utrzymać się w postanowieniu systematycznego ćwiczenia. To podbuduje Twoją motywację pl.wikipedia.org.

Zanim przystąpisz do ćwiczeń, upewnij się u lekarza, że nie ma w Twoim przypadku przeciwwskazań ku temu. Jeśli byłaś wcześniej aktywna, kontynuuj ćwiczenia w ciąży, jednak z nieco mniejszą intensywnością. Jeśli jednak dopiero teraz zabierasz się za swoją formę, poczekaj lepiej do drugiego trymestru, żaby minęło największe ryzyko poronienia.   Pamiętaj też, że w czasie ciąży powinnaś unikać form aktywności, które narażają ciało na uderzenia, upadki czy kontuzje.  Jazdę na nartach czy koniu oraz wszystkie sporty ekstremalne odłóż na później

Najbezpieczniejszymi formami wysiłku, które dobrze wpłyną na Wasze zdrowie i rozwój dziecka, są spacery, nieforsowana gimnastyka oraz pływanie black late kawa odchudzająca. Te sporty nie tylko pomogą Ci utrzymać dobrą formę, ale też przygotują Cię do porodu, którego wysiłek jest porównywalny z przebiegnięciem maratonu. Spokojne formy aktywności są również świetną metodą relaksu. Zatem powodzenia!

Rate this post